Dept: H - 4-H

Div: H015 Dog

Class
H015001 First Year
Placings...
1 Ashlie Blackburn Douglas Converse
2 Cara Weaver Casper Natrona
3 Emiley Adriaens Gillette Campbell
4 Carrie Stillwell Green River Sweetwater
5 Roger Adams Laramie Albany
6 Colby Chandler Gillette Campbell

H015002 On Leash A
Placings...
1 Keylee Sayler Casper Natrona
2 Mary Chandler Gillette Campbell
3 Jill Espeland Douglas Converse
4 Hannah Smylie Douglas Converse
5 Jillian Walde Cheyenne Laramie
6 Brendan Jerney Story Sheridan

H015003 On Leash B
Placings...
1 Jessica Corl Wheatland Platte
2 Emily Schroeder Douglas Converse
2 Sharissa Blackburn Douglas Converse
3 Kodie Lester Laramie Albany
4 Sarah Rodabaugh Casper Natrona
5 Joshua McPeak Laramie Albany
6 Stephanie Martin Wheatland Platte

H015004 Novice A
Placings...
1 Levi Majewski Laramie Albany
2 Sarah Peterson Evanston Uinta
3 Lindsey Miller Riverton Fremont
4 Hanna Jackson Dayton Sheridan
5 Andrea Baker Pine Bluffs Laramie
6 Olivia Roybal Rawlins Carbon

H015005 Novice B
Placings...
1 Kaylin Gregory Gillette Campbell
2 Heather Gibbs Lingle Goshen
3 Andrew Lahr Gillette Campbell

H015006 Graduate Novice A
Placings...
1 Hannah Gibbs Lingle Goshen
2 Kodie Lester Laramie Albany
3 Dustin Lester Laramie Albany

H015007 Graduate Novice B
Placings...1 Amy Gibbs Lingle Goshen
2 Amber Ezell Rawlins Carbon

H015012 Sporting group
Placings...1 Kodie Lester Laramie Albany
2 Dustin Lester Laramie Albany
3 Amber Robinson Pinedale Sublette
4 Payton Gibson Dayton Sheridan
5 Hannah Gibbs Lingle Goshen
6 Kody Edmondson Glendo Platte

H015013 Hound Group
Placings...
1 Jamie Geho Douglas Converse
2 Annika Dechert Riverton Fremont
3 Sahala McMartin Wheatland Platte
4 Tanner Nicholls Rawlins Carbon
5 Miranda Hacker Torrington Goshen
6 Hayley Kane Douglas Converse

H015014 Working group
Placings...
1 Drew Zwieg Laramie Albany
2 Casey Campbell Casper Natrona
3 Jacob Mahoney Lander Fremont
4 James Miner Kersey Carbon
5 Joshua McPeak Laramie Albany
6 Amber Ezell Rawlins Carbon

H015015 Terrier group
Placings...
1 Alix Hagen Meeteetse Park
2 Miranda Hacker Torrington Goshen
3 Emily Madden Torrington Goshen
4 Landon Rodabaugh Casper Natrona
5 Sarah Rodabaugh Casper Natrona
6 Zackery Cosner Douglas Converse

H015016 Toy group
Placings...
1 Trisha Cantwell Gillette Campbell
2 Stevie Richards Chugwater Platte
3 Kaycee Cordingly Wheatland Platte
Hannah Smylie Douglas Converse
5 Chelsey Porter Riverton Fremont

H015017 Non-sporting group
Placings...
1 Kayla Corcoran Rozet Campbell
2 Courtney Porter Riverton Fremont
3 Ali Kistler Gillette Campbell
4 Cassie Madden Torrington Goshen
5 Shelby Baumgartner Clearmont Johnson

H015018 Herding group
Placings...
1 Casey Campbell Casper Natrona
2 Garrett Mitchell Douglas Converse
3 Andrew Georgen Sheridan Sheridan
4 Hailey Anderson Laramie Albany
5 Emily Schroeder Douglas Converse
6 Keylee Sayler Casper Natrona

H015019 Any other purebred
Placings...
1 Aurora Gallegos Laramie Albany
2 Caleb Green Douglas Converse
3 Amy Gibbs Lingle Goshen
4 Bailey Wright Chugwater Platte
5 Rebecca Weber Lander Fremont
6 Nina Adams Laramie Albany

H015020 Any othe dog, over 14"
Placings...
1 Kelsi Davidson Pavillion Fremont
2 Andrew Georgen Sheridan Sheridan
3 Sierra Rodeman Douglas Converse
4 Kaitlynn Flanagan Rawlins Carbon
5 Emiley Adriaens Gillette Campbell
6 Jennifer Voltmer Torrington Goshen

H015021 Any other dog, under 14"
Placings...
1 Elizabeth Wright Riverton Fremont
2 Shay Drewry Riverton Fremont
3 James Miner Kersey Carbon
4 Zachary Lewis Rock Springs Sweetwater

H015022 Agility Level 1- Under 8"
Placings...
1 Sahala McMartin Wheatland Platte

H015023 Agility Level 1 - 8 to 12"
Placings...
1 Zachary Lewis Rock Springs Sweetwater
2 Roy Cady-Kimble Casper Natrona
3 Sara Ott Buffalo Johnson
4 Sarah Rodabaugh Casper Natrona
5 Shay Drewry Riverton Fremont
6 Shay Drewry Riverton Fremont

H015024 Agility Level 1- +12 to 16"
Placings...
1 Chelsey Porter Riverton Fremont
2 Mary Chandler Gillette Campbell
3 Andrea Baker Pine Bluffs Laramie
4 Jamie Geho Douglas Converse
5 Noah Daniel Rawlins Carbon
6 Zackery Cosner Douglas Converse

H015025 Agility Level 1- +16 to 22"
Placings...
1 Joey Harris Laramie Albany
2 Heather Gibbs Lingle Goshen
3 Colby Chandler Gillette Campbell
4 Isabella Buongiorno Cheyenne Laramie
5 Taylor Albert Cheyenne Laramie
6 Sara Egge Laramie Albany

H015026 Agility Level 1- Over 22"
Placings...
1 Tessa Bowthorpe Shoshoni Fremont
2 Kody Edmondson Glendo Platte
3 Marissa Stone Riverton Fremont
4 Kaitlynn Flanagan Rawlins Carbon
5 Dustin Lester Laramie Albany
6 Lucas Drake Cheyenne Laramie

H015028 Agility Level 2 - 8 to 12"
Placings...
1 Alexandra Howell Morrill Goshen
2 Shelby Baumgartner Clearmont Johnson
3 Riley Fordyce Moorcroft Crook
Eric Gewecke Gillette Campbell
5 Leslie Ott Buffalo Johnson

H015029 Agility Level 2- +12 to 16"
Placings...
1 Stevie Richards Chugwater Platte
2 Courtney Porter Riverton Fremont
3 Paula Andrie Gillette Campbell
4 Cami Andrie Gillette Campbell
5 Charlotte Alexander Glenrock Natrona

H015030 Agility Level 2- +16 to 22"
Placings...
1 Kaylin Gregory Gillette Campbell
2 Lindsey Miller Riverton Fremont
3 Andrew Georgen Sheridan Sheridan
4 Lindsey Miller Riverton Fremont
5 Jillian Walde Cheyenne Laramie

H015031 Agility Level 2- Over 22"
Placings...
1 Sarah Peterson Evanston Uinta
2 Shelby Kindsvater Cheyenne Laramie
3 Joshua McPeak Laramie Albany
4 Kevin Kramer Buffalo Johnson
5 Stephanie Pruitt Cheyenne Laramie
6 McKensie Harris Laramie Albany

H015033 Agility Level 3 - 8 to 12"
Placings...
1 Anna Cosner Gillette Campbell

H015035 Agility Level 3- +16 to 22"
Placings...
1 Kodie Lester Laramie Albany
2 Stephanie Martin Wheatland Platte
3 Amy Gibbs Lingle Goshen
4 Evan Scott Cheyenne Laramie
5 Andrew Lahr Gillette Campbell

H015040 Agility Level 4- +16 to 22"
Placings...
1 Andrew Georgen Sheridan Sheridan
2 Andrew Georgen Sheridan Sheridan
3 Kayla Corcoran Rozet Campbell