Wyoming 4-H State Competition Results

1999 State 4-H Shooting Sports - Douglas
22 Pistol
 
 
 
Individual
Results
Placing Score County Individual
Senior 1st 322 Campbell Caleb Schlautmann
2nd 315 Campbell Jake Rinker
3rd 303 Campbell Matt Saur
4th 302 Sheridan Randy Burtis
5th 282 Sheridan Jake Andrews
6th 281 Albany Matt White
7th 274 Albany Dusty Speiser
8th 273 Fremont Heather Irvine
9th 271 Niobrara Matt Huizenga
10th 267 Park Benny Underwood
11th 260 Park Josh Summers
12th 257 Crook E.O. Sowerwine
13th 251 Crook  Matt Lambert
14th 29 Albany Josh DeBree
15th 247 Niobrara David Goddard
16th 243 Park Cody Young
17th 241 Albany Angela McPeak
18th 240 Goshen Josh Gilbert
19th 238 Niobrara Jerrad Blair
20th 236 Albany Phillip Dobkins
21st 231 Carbon Kristi Barkhurst
22nd 229 Converse Cliff Gillespie
23rd 227 Campbell Cory Carlson
24th 225 Carbon Johnathan Braun
25th 225 Albany Will Hastreiter
26th 224 Niobrara Gerald Bayne
27th 205 Carbon Ryan Custis
28th 199 Campbell Vicki Saur
29th 199 Fremont Greg Deal
30th 197 Niobrara Newly Lemons
31st 197 Goshen Travis Hansen
32nd 196 Goshen P.J. Christeleit
33rd 186 Natrona Mickey McDaniel
34th 181 Sweetwater Quentin Howard
35th 179 Converse Adam Pauli
36th 177 Goshen Jeff Sandlian
37th 174 Converse J.B. Wallis
38th 166 Converse Nolan Collins
39th 163 Sheridan Johnny Pruitt
40th 159 Washakie Michelle Walter
41st 152 Albany Jeremy Niesent
42nd 151 Campbell Lee Parnell
43rd 148 Park Elysa Schiltz
44th 144 Sweetwater Andrew Echols
45th 142 Fremont Josh Smith
46th 110 Fremont Joe Moore
47th 99 Sweetwater Stephanie Lowseth
48th 86 Uinta Matt Lanning
49th 65 Niobrara  Danny Roetman
Junior                     1st                 174             Converse                  Jim Smylie                                 
2nd 137 Washakie Clay Stocklin
3rd 110 Washakie Devon Foster
4th 108 Niobrara Kyle Gruwell
5th 64 Converse Rick Price
6th 42 Washakie Bruce Porter
Intermediate 1st 300 Goshen Lacy Rose
2nd 282 Campbell Zach Rinker
3rd 245 Albany Wes Anderson
4th 238 Washakie Ben Schwarz
5th 223 Wahsakie Colt Shaffer
6th 206 Campbell R. Riley Meyer
7th 202 Albany Ty Hamaker
8th 188 Natrona Cody Selby
9th 186 Niobrara Clayton Joss
10th 169 Washakie Tyson Galloway
11th 166 Washakie Justin Walter
12th 164 Albany Kevin Wardlaw
13th 160 Converse Randy Creaser
14th 156 Albany Mark Strauch
15th 154 Platte Andrew Klatt
16th 154 Sheridan Derek Thelen
17th 153 Park Joseph Desson
18th 150 Washakie Lily Rakness
19th 144 Niobrara Lance Roetman
20th 143 Platte Joe Herman
21st 135 Niobrara Zack Gruwll
22nd 125 Converse Angel Encisco
23rd 103 Campbell Terry Southworth
24th 100 Niobrara Kyle Lund
25th 94 Park Les Dillon
26th 90 Sweetwater Jeremy Lowseth
27th 88 Washakie Payton Zierolf
28th 81 Park Travis Barchenger
29th 78 Campbell Bradley Blauert
30th 77 Campbell Carrie Saur
31st 70 Park Kyle Catanzarite
32nd 64 Park Becca Brown
33rd 60 Sheridan Jeff Andrews
34th 48 Washakie Tyrel Foster
35th 44 Campbell Julie Saur