Wyoming 4-H State Competition Results

1999 State 4-H Shooting Sports - Douglas
22 Rifle
 
 
 
Team
Results
Placing County Score Individual
Senior Sporter 1st Campbell 326 Matt Saur
292 Caleb Schlautmann
289 Lee Parnell
260 Jake Rinker
2nd Albany 324 Billy Meyer
310 Dusty Speiser
240 Kendra McPeak
217 Angela McPeak
3rd Washakie 341 Colt Shaffer
226 Bonda Gopp
223 Mark Brewster
213 Beka Hansen
4th Fremont 281 Dustin Murray
247 Frank Crowley
205 Josh Smith
49 Charlie Crowley
5th Park 265 Mandy Brown
226 Elysa Schiltz
184 Cassie Short
6th Crook 253 Josh Canfield
237 E.O. Sowerwine
181 Matt Lambert
42 Mary Lynn McNalley
7th Converse 297 J.B. Wallis
187 Cliff Gillespie
158 Nolan Collins
127 Adam Pauli
8th Niobrara 251 Clayton Joss
223 Jerrad Blair
164 Zack Gruwell
97 Danny Roetman
9th Carbon 267 Taylor Sipe
208 Colt Lasco
142 Shane Glassburn
10th Goshen 274 P.J. Christeleit
166 Cole DesEnfants
166 Jeff Sandlian
11th Uinta 148 Heather Sides
145 Mandi Taylor
99 Matt Lanning
90 Travis Nelson
12th Laramie 210 Kara Olson
104 Garrett Olson
13th Sweetwater 117 Jeremy Lowseth
103 Stephanie Lowseth
83 Andrew Echols
  14th Lincoln  180 Corey Johnson 
Junior Sporter    1st          Albany          264     Jon Darcy                     
258 Bobby Bowers
244 Blaze Hamaker
166 Kevin Wardlaw
2nd Washakie 267 Lily Rakness
222 Tyson Galloway
151 Preston Beckstead
131 Justin Walter
3rd Campbell 208 Andrew Tenbraak
157 Zach Rinker
128 Terry Southworth
114 Julie Saur
4th Park 219 Becca Brown
142 Kalee Craig
107 Kyle Catanzarite
65 Travis Barchenger
5th Uinta 185 Jason Nelson
105 Shane Niederer
74 Carl Smith
38 Mark Gillies
6th Converse 151 Jim Smylie
85 Angel Encisco
81 Seth Kupke
58 Andy Pauli
7th Carbon 156 Savanah Sheehan
92 Hadley Berger
65 Corby Cobb
8th Goshen 228 Lacy Rose
73 Sam Hansen
9th Crook 115 Joe Lambert
82 Ben Morris
60 Clint Foster
10th Niobrara 104 K.C. Pearson
85 Kyle Gruwell
49 Will Diercks
11th Johnson 74 Christopher Cummins
53 Sheridan Laramore
12th  Platte 75 Joe Herman
Senior Target  1st        Fremont      354    Nathan Smith           
347 Amanda Hitshew
328 Heather Irvine
307 Josh Milek
2nd Laramie 350 Justin Dykes
316 Colton Eisele
313 Ty Ellenbecker
296 Drew Woitaszewski
3rd Sheridan 363 Jake  Andrews
327 Josh DeBree
289 Matt White
264 Will Hastreiter
4th Albany 348 Phiilip Dobkins
327 Josh DeBree
266 Matt White
252 Will Hastreiter
5th Niobrara 276 David Goddard
267 Marc Bayne
250 Gerald Bayne
243 Newly Lemons
6th Park 274 Cody Young
248 Matt Norby 
221 Josh Summers
212 Benny Underwood
7th Natrona 226 Mickey McDaniel
173 Megan Kennedy
Junior Target 1st Albany 333 Scott Rule
314 Josie Voight
293 Heather Moss
197 Colt Hamaker
2nd Fremont 360 Reese Irvine
303 Nate Milek
246 Jacob Nation
3rd Sheridan 321 Jeff Andrews
279 Cody Burtis
261 Derek Thelen
203 Matt Burtis
4th Laramie 320 Joseph Wilson
228 Thomas Wilson
227 Kendall Eisele