Wyoming 4-H State Competition Results

1999 State 4-H Shooting Sports - Douglas
Air Pistol
 
 
 
 
 
 Individual 
Results
Placing Score County Individual
Senior 1st 331 Goshen  Josh Gilbert
2nd 326 Campbell  Jake Rinker
3rd 325 Albany  Angela McPeak
4th 325 Crook  E.O. Swerwine
5th 321 Park  Cody Young
6th 317 Albany  Phillip Dobkins
7th 313 Crook  Josh Canfield
8th 308 Fremont  Nathan Smith
9th 304 Niobrara  Jerrad Blair
10th 303 Campbell  Caleb Schlautmann
11th 302 Goshen  Travis Hansen
12th 299 Fremont  Heather Irvine
13th 289 Albany  Dusty Speiser
14th 288 Fremont  Amanda Hitshew
15th 278 Goshen  Travis Smith
16th 277 Fremont  Josh Milek
17th 275 Sheridan  Johnny Pruitt
18th 274 Carbon Johnathan Braun
19th 274 Goshen Jeff Sandlian
20th 273 Niobrara Casey Tadewald
21st 271 Washakie Mark Brewster
22nd 268 Sheridan Randy Burtis
23rd 268 Albany Matt White
24th 266 Park Sam Feathers
25th 266 Converse Cliff Gillespie
26th 266 Niobrara Newly Lemons
27th 261 Fremont Joe Moore
28th 256 Natrona Mickey McDaniel
29th 256 Crook Matt Lambert
30th 249 Albany Will Hastreiter
31st 249 Albany Kendra McPeak
32nd 246 Albany Josh Debree
33rd 245 Converse J.B. Wallis
34th 243 Laramie Kara Olson
35th 240 Converse Adam Pauli
36th 233 Park Patrick Feathers
37th 232 Uinta Matt Lanning
38th 229 Park C.J. Thronburg
39th 215 Goshen P.J. Christeleit
40th 214 Campbell Vicki Saur
41st 211 Park Benny Underwood
42nd 208 Campbell Kristi Barkhurst
43rd 203 Park Richard Preuninger
44th 203 Park Jared Shuler
45th 203 Sweetwater Andrew Echols
46th 200 Converse Nolan Collins
47th 178 Albany Jeremy Niesent
48th 169 Park Elysa Schiltz
49th 159 Platte Travis Cochran
50th 158 Carbon Colt Lasco
51st 157 Laramie Drew Woitaszewski
52nd 140 Sweetwater Stephanie Lowseth
53rd 140 Washakie David Ray
54th 140 Laramie Bob Dunivent
55th 127 Niobrara Danny Roetman
56th 123 Washakie Michelle Walter
57th 105 Goshen Rebecca Mills
Junior 1st 235 Converse Jim Smylie
2nd 197 Washakie Clay Stocklin
3rd 169 Park Scott Stingley
4th 152 Goshen Colby Ochsner
5th 138 Niobrara Dyann Diercks
6th 132 Converse Rick Price
7th 115 Sheridan Matt Burtis
8th 98 Uinta Mark Gillies
9th 96 Converse Tim Kindle
10th 95 Goshen Tabitha Smith
11th 91 Campbell Earl Bishop
12th 85 Goshen Cody Scott
13th 81 Niobrara Tessa Huizenga
14th 79 Uinta William Laird
15th 76 Niobrara Ashley Roetman
16th 69 Niobrara Will Diercks
                                 17th 65 Natrona                Sonja Selby                        
Intermediate 1st 307 Washakie Colt Shaffer
2nd 294 Goshen Lacy Rose
3rd 293 Fremont Reese Irvine
4th 280 Washakie Chris Anderson
5th 276 Platte Andrew Klatt
6th 274 Albany Kevin Wardlaw
7th 266 Park Josh Lucas
8th 265 Campbell Zack Rinker
9th 258 Albany Josie voight
10th 251 Freont Jacob Nation
11th 248 Lincoln Cody Harris
12th 247 Albany Mike Schmidt
13th 243 Albany Bobby Bowers
14th 242 Washakie Ben Schwarz
15th 238 Carbon Jason Kraft
16th 232 Washakie Tyson Galloway
17th 232 Park Josheph Desson
18th 226 Albany Wes Anderson
19th 225 Natrna Cody Selby
20th 220 Washakie Lily Rakness
21st 213 Washakie Talon Tharp
22nd 209 Washakie Justin Walter
23rd 207 Goshen Chance Isbell
24th 205 Sheridan Jeff Andrews
25th 201 Niobrara Kyle Lund
26th 200 Campbell Andrew TenBraak
27th 188 Converse Randy Creaser
28th 178 Laramie Garrett Olson
29th 175 Niobrara Lance Roetman
30th 174 Campbell Julie Saur
31st 168 Albany Mark Strauch
32nd 163 Campbell Terry Southworth
33rd 160 Park Kyle Catanzarite
34th 157 Albany Ty Hamaker
35th 155 Fremont John Greff
36th 150 Converse Angel Encisco
37th 148 Goshen Cherokee Mills
38th 148 Park Les Dillon
39th 136 Campbell R. Riley Meyer
40th 133 Uinta Shane Niederer
41st 129 Park Kalee Craig
42nd 127 Sweetwater Jeremy Lowseth
43rd 63 Lincoln Corey Johnson
44th 51 Campbell Carrie Saur