Wyoming 4-H State Competition Results

1999 State 4-H Shooting Sports - Douglas
Archery

Individual Results
Individual 
Results
Placing Score County Individual
Senior Class A 1st 233 Sheridan Randy Burtis
2nd 70 Albany William Ferrill
3rd 54 Natrona Kandi Glause
Junior Class A 1st 181 Nibrara Tessa Huizenga
2nd 155 Johnson Chas Baumgartner
3rd 123 Johnson Kellen Laramore
4th 120 Teton Anders Linn
5th 117 Albany Jacob Eggleston
6th 93 Nibrara Ashley Roetman
7th 55 Goshen Tara Rose
8th 50 Campbell Heidi Saur
9th 33 Converse Bryce Newharth
Intermediate Class A 1st 92 Sweetwater Jeremy Lowseth
2nd 83 Natrona Patrick Kennedy
3rd 82 Albany Scott E. Ferrill
4th 82 Washakie Justin Walter
5th 74 Albany Mike Schmidt
6th 66 Albany Sarah Lange
7th 65 Goshen Lacy Rose
8th 39 Johnson Sheridan Laramore
Senior Class B 1st 234 Washakie Matt Moore
2nd 212 Fremont Nathan Smith
3rd 205 Goshen Jason Moore
4th 205 Natrona Travis Anderson
5th 200 Natrona Justin Miller
6th 188 Carbon Gavin Sneathen
7th 170 Goshen Travis Smith
8th 167 Fremont Josh Smith
9th 163 Wind River Reservation Brad Deshaw
10th 154 Goshen Jared Moore
11th 145 Fremont Amanda Hitshew
12th 144 Washakie Mark Brewster
13th 132 Fremont Frank Crowley
14th 132 Lincoln William Stephens
15th 131 Wind River Reservation Houston Willow
16th 123 Wind River Reservation Jody Van Fleet
17th 115 Carbon Randy Davis
18th 100 Lincoln Matthew Handerlie
19th 95 Goshen Cole DesEnfants
20th 88 Carbon Johnathan Braun
21th 78 Natrona Stephanie Reed
Junior Class B 1st 230 Goshen Sam Hansen
2nd 224 Carbon Shane McKee
3rd 220 Washakie Chris Moore
4th 199 Carbon Jaymie Sheehan
5th 194 Carbon Brice Reid
6th 174 Albany Joshua McPeak
7th 166 Carbon Hadley Berger
8th 158 Campbell Earl Bishop
9th 155 Washakie Nick Lapp
10th 155 Fremont Tory Taft
11th 151 Fremont Christian Mayland
12th 147 Niobrara Kyle Gruwell
13th 140 Goshen Tabitha Smith
14th 139 Wind River Reservation Christopher Chavis
15th 138 Albany Craig Mustard
16th 129 Uinta Mark Gillies
17th 126 Fremont Alysa Hutcew
18th 120 Platte Mike Herman
19th 116 Albany Levi Majewski
20th 111 Wind River Reservation Shaylynn Durgin
21st 116 Crook Clint Foster
22nd 102 Niobrara Thomas Holmes
23rd 93 Natrona Sonja Selby
24th Fremont Brandon Geering
Intermediate Class B 1st 208 Washakie Colt Shaffer
2nd 190 Washakie Prestn Beckstead
3rd 147 Wind River Reservation Charlie Chavis
4th 136 Fremont Brandn Geering
5th 134 Washakie Myles Bush
6th 128 Carbon Corby Cobb
7th 126 Natrona J.R. Keltz
8th 117 Platte Andrew Klatt
9th 111 Niobrara Jack Gruwell
10th 106 Platte Joe Herman
11th 100 Goshen Chance Isbell
12th 92 Wind River Reservation Sunny Van Fleet
13th 86 Carbon Kyle McKee
14th 85 Carbon Jason Garland
15th 81 Fremont Amanda Garland
16th 74 Wind River Reservation Randy Van Fleet
  17th 39  Washakie Andrea Brewster 
Senior Class C 1st  266  Albany  Richard Pribyl 
2nd 259 Lincoln Tom Spearin
3rd 248 Albany Tim Downham
4th 242 Niobrara Casey Tadewald
5th 242 Teton Luke Sanders
6th 241 Park Richard Preuninger
7th 237 Carbon Cale Waldrip
8th 230 Albany Stephanie Helgeson
9th 225 Park Cody Young
10th 222 Niobrara Caleb Lund
11th 213 Niobraba Gerald Bayne
12th 209 Natrona Mickey McDaniel
13th 206 Campbell Cody Terry
14th 196 Fremont Charlie Crowley
15th 195 Campbell Matt Saur
16th 191 Niobrba Brent Kilmer
17th 190 Campbell Jessica Plato
18th 189 Campbell Vicki Saur
19th 186 Albany Kendra McPeak
20th 186 Carbon Colt Lasco
21st 176 Niobrbar Marc Bayne
22nd 170 Albany Angela McPeak
23rd 161 Fremont Cody Post
24th 125 Carbon Rhett Montgomery
25th 122 Sweetwater Stephanie Lowseth
26th 116 Campbell Del Plato
27th 110 Niobrabr Matt Huizenga
Junior Class C 1st 281 Washakie Clay Stocklin
2nd 252 Teton Daniel Maurais
3rd 200 Natrona Bryce Norcross
4th 150 Laramie Lindsey Freeman
5th 123 Natrona Bill Tarazon
6th 80 Teton Danny Whelan
7th 79 Washakie Tarryn Doyle
8th 79 Lincoln Shaina Cary
9th 74 Laramie Kristeen Bliss
10th 74 Campbell Dusty Southworth
11th 73 Lincoln Bailey Brown
Intermediate Class C 1st 183 Fremont Nate Milek
2nd 182 Niobraba Clayton Joss
3rd 168 Albany Josie Voight
4th 154 Teton Olavs Linn
5th 153 Platte Chance Price
6th 153 Uinta Shane Niederer
7th 147 Campbell Bradley Blauert
8th 145 Natrona Cody Selby
9th 134 Washakie Payton Zierolf
10th 115 Goshen Matt Strauch
11th 112 Albany Mark Strauch
12th 96 Lincoln Chase Haderlie
13th 85 Campbell Julie Saur
14th 85 Natrona Megan Kennedy
15th 83 Campbell Terry Southworth
16th 47 Campbell Carrie Saur
17th 45 Carbon Cody Waldrip
18th 37 Laramie Jessica Bruns
Senior Class D 1st 265 Campbell Dustin Eiffler
2nd 246 Fremont Josh Milek
3rd 236 Albany Smokey Strain
4th 218 Campbell Kimberly Blauert
Junior Class D 1st 241 Natrona A.J. Gillaspie
2nd 204 Linclon Clint Cary
Intermediate Class D 1st 234 Teton Ian McGregor
2nd 226 Albany Jerrod Gonzales
3rd 198 Teton Cooper Quinn
4th 177 Albany Jon Darcy