Wyoming 4-H State Competition Results

2000 State 4-H Shooting Sports - Douglas
22 Pistol
Individual
Results
Placing Score County Individual
Junior 1st 214 Albany Colt Hamaker
2nd 170 Uinta Cody Adams
3rd 146 Sheridan Matt Burtis
4th 106 Park Colton Chenoweth
5th 71 Niobrara Cameron Brown
6th 55 Uinta  William Laird
7th 52 Niobrara Hayden Hester
8th 47 Platte Brehanna Armstrong
9th 46 Goshen Leyton Luke
10th 43 Washakie Adam Redland
11th 19 Campbell Ty Pond
12th 14 Sweetwater Tucker Reardon
13th 12 Campbell Dusty Southworth
Intermediate  1st  258 Goshen LAcy Rose
2nd 256 Washakie Justin Walter
3rd 243 Park Mike Spanogle
4th 230 Park Jacob Blakesley
5th 229 Niobrara Clayton Joss
6th 207 Albany Patty Ranz
7th 202 Albany Michael Schmidt
8th 192 Washakie Ben Redland
9th 188 Converse Jim Smylie
10th 182 Fremont Reese Irvine
11th 179 Campbell R. Riley Meyer
12th 174 Converse Dane Pearson
13th 164 Sheridan Jeff Andrews
14th 162 Albany Ty Hamaker
15th 154 Sweetwater Jeremy Lowseth
16th 152 Park Kyle Catanzarite
17th 151 Park  Les Dillion
18th 147 Albany Mark Strach
19th 142 Sweetwater Cody Todd
20th 132 Park Cameran Chenoweth
21st 122 Washakie Payton Zierolf
22nd 121 Park Travis Barchenger
23rd 115 Washakie Clay Stocklin
24th 106 Platte R.J. Bauer
25th 104 Converse Tim Kindle
26th 100 Goshen Cody Scott
27th 97 Park Joseph Desson
28th 93 Campbell Terry Southworth
29th 85 Campbell Bradley Blauert
30th 83 Campbell Carie Saur
31st 78 Converse John Tyler
32nd 76 Natrona Cody Selby
33rd 72 Goshen Cherokee Mills
34th 72 Uinta Nathan Scott
35th 70 Converse Kerby Caves
36th 68 Platte  Jesse Snell
37th 57 Carbon Dakota Nicholas
38th 53 Uinta Justin Scott
39th 46 Platte Joe Herman
40th 44 Sweetwater Michael Sweat
41st 40 Converse Rick Price
42nd 35 Converse  Seth Kupke
43rd 35 Campbell Andy Swenson
44th 8 converse Andrew Pauli
Senior 1st 305 Campbell Jake Rinker
2nd 301 Campbell Matt Saur
3rd 295 Goshen Joshua Gilbert
4th 292 Washakie Andy Huber
5th 290 Park Benny Underwood
6th 276 Albany Kevin Wardlaw
7th 275 Sheridan Jake Andrews
8th 270 Sheridan Randy Burtis
9th 267 Converse J.B. Wallis
10th 259 2x Fremont Greg Deal
11th 259 Albany Josh DeBree
12th 257 Converse Cliff Gillespie
13th 255 Washakie Colt Shaffer
14th 250 Carbon Jonathan Braun
15th 246 Park Cody Young
16th 245 Campbell Zach Rinker
17th 243 Park Patrick Feathers
18th 237 Niobrara Matt Huizenga
19th 226 Natrona Brian Taylor
20th 224 Washakie Michelle Walter
21st 216 Park Matt Norby
22nd 201 Uinta Matt Lanning
23rd 194 Washakie Lily rakness
24th 193 Washakie Chris Anderson
25th 190 Park Paul Thomas
26th 184 Platte Andrew Klatt
27th 181 Sweetwater Staphanie Lowseth
28th 175 Sheridan Johnny Pruitt
29th 160 Niobrara Jerrad Blair
30th 156 Albany Wes Anderson
31st 134 Uinta Clara Laird
32nd 132 Sweetwater Andrew Echols
33rd 115 Albany alex Melka
34th 114 Fremont Josh Smith
35th 113 Natrona Mickey McDaniel
36th 78 Goshen Rebecca Mills
37th 70 Campbell Julie Saur
38th 69 Uinta Mandi Taylor