Wyoming 4-H State Competition Results

2000 State 4-H Shooting Sports - Douglas
22 Rifle Team Results
Team
Results
Placing County Score Individual
Junior Sporter 1st Goshen 552 Brandt Herbst
Tabitha Smith
Jarrod Short
2nd Park 534 Josehp Desson
Cameron Chenoweth
Les Dillion
Travis Barchenger
3rd Campbell 523 Andrew Ten Braak
R. Riley Meyer
Terry Southworth
Andy Swenson
4th Fremont 435 Tom Osborne
Amanda Garland
Justin Hugus
Christian Mayland
5th Crook 428 Joe LAmbert
Vance Steedley
Ben Morris
6th Platte 411 Joe Herman
Jesse Snell
R/J/ Bauer
Brehanna Armstrong
7th Laramie 391 Kendal Eisel
Cody Meares
Apryl Meares
8th Carbon 363 Corby Cobb
Shane McKee
Trevor Vorn
9th Niobrara 359 Cameron Brown
KC Pearson
Hyden Hester
10th Converse 346 Andrew Pauli
Kerby Caves
John Tyler
Tim Kindle
11th Uinta 301 Cameron Taylor
Nathan Scott
Justin Scott
William Laird
12th Washakie 223 Adam Redland
Cody Leake
Sammy Anderson
Senior Sporter    1st Campbell 772 Jake Rinker
Matt Saur
Zach Rinker
Julie Saur
2nd Carbon 588 Jothan Draun
Vacey Vorn
Shane Glassburn
3rd Washakie 566 Danielle Lykins
Payton Sierolf
Clayton Stocklin
Steve Rakenss
4th Goshen 564 Zach Johnson
Lacy Rose
Rebecca Mills
5th Sweetwater 525 Stephaqnie Lowseth
Michael Sweat
Cody Todd
6th Uinta 497 Matt Lanning
Aaron Jenson
Mandi Taylor
Ammon Jensen
Junior Light Target  1st        Albany 837 Chase Woirhaye
Brianna Mustard
Ty Hamaker
Colt Hamaker
2nd Park 451 Jacob Blakesley
Kalee Craig
Corey Young
3rd Fremont 264 Jediah Nation
Cody Thomas
Steve Blakenship
Senior Light Target 1st Niobrara 867 Jerrad Blair
Marc Bayne
Caleb Lund
2nd Albany 844 Alex Melka
Josh DeBree
Josie Voight
3rd Natrona 843 Bryan Taylor
Cody Selby
Mickey McDaniel
Megan Kennedy
4th Park  806 Benny Underwood
Matt Norby
Patrick Feathers
Paul Thomas
5th Washakie 738 Mark Brewster
Tyson Galloway
Lily Raknes
6th Fremont 737 Dustin Murray
Jared Hall
Josh Smith
7th Converse 717 J.B. Wallis
Cliff Gillespie
Jim Smylie
Rick Price
Junior Percision 1st Fremont 887 Reese Irvine
Nate Milek
Antonio Know
2nd Sheridan 823 Cody Burtis
Jeff Andrews
Matt Burtis
3rd Albany 822 Mike Arthur
Blaze Hamaker
Patty Ranz
Tracy Dunn
Senior Percision 1st Albany 1046 Kendra McPeak
Scott Rule
Heather Moss
Wes Anderson
2nd Fremont 1018 Nathan Smith
Amanda Hitshew
Greg Deal
Josh Milek
3rd Sheridan 1002 Jake Andrews
Randy Burtis
Morgan Armstrong
Johnny Pruitt
4rd Laramie 987 Jacob Smith-Kaweck
Ty Ellenbecker
Joseph Wilson
Crystal Wilson