Wyoming 4-H State Competition Results

2000 State 4-H Shooting Sports - Douglas
Air Pistol
Individual 
Results
Placing Score County Individual
Junior 1st 259 Albany Colt Hamaker
2nd 219 Sheridan Matt Burtis
3rd 187 Goshen Austin Smith
4th 174 Goshen Leyton Luke
5th 148 Uinta Cody Adams
6th 142 Niobrara Dyann Dierchs
7th 138 Niobrara Cameron Brown
8th 133 Crook Ben Morris
9th 132 Niobrara Hayden Hester
10th 115 Platte Brehanna Armstrong
11th 110 Uinta William Laird
12th 108 Washakie Cody Leake
13th 105 Niobrara Will Diercks
14th 100 Fremont Jessica Garland
15th 97 Goshen Wil Hackleman
16th 93 Park Colton Chenoweth
17th 85 Platte Mike Hermann
18th 78 Sweetwater Tucker Reardon
19th 71 Washakie Sammy Anderson
20th 70 Natrona Sonja Selby
21st 68 Campbell Dusty Southworth
Intermediate 1st 319 Goshen Lacy Rose
2nd 308 Albany Michael Schmit
3rd 302 Fremont Reese Irvine
4th 286 Niobrara Clayton Joss
5th 278 Albany Bobby Bowers
6th 277 Campbell R. Riley Meyer
7th 273 Platte Cooper Still
8th 271 Washakie Justin Walter
9th 621 Carbon Jason Kraft
10th 258 Natrona Cody Selby
11th 256 Fremont Jacob Nation
12th 255 Park Jacob Blakesly
13th 248 Park Joseph Desson
14th 247 Park Mike Spanogle
15th 240 Albany Ty Hamaker
16th 235 Sweetwater Cody Todd
                                 17th 227 Fremont Allysa Hitshew
18th 225 Park Cameron Chenoweth
19th 218 Albany Patty Ranz
20th 217 Niobrara Tess Huizenga
21st 212 Albany Mark Strauch
22nd 202 1x Campbell Bradley Blauert
23rd 202 Park Les Dillion
24th 201 Platte Nolan Trouple
25th 195 Park Kyle Catanzarite
26th 189 Goshen Colby Ochsner
27th 189 Sheridan Jeff Andrews
28th 180 Goshen Cody Scott
29th 176 Sweetwater Jeremy Lowseth
30th 174 Converse Tim Kindle
31st 170 Park Dylan Bear
32nd 170 Crook Joe Lambert
33rd 158 Washakie Ben Redland
34th 157 Park Scott Stingley
35th 153 Crook Clint Foster
36th 147 Park Stacee Craig
37th 147 Uinta Justin Scott
38th 146 Laramie Lindsey Freeman
39th 143 Laramie Elizabeth Arends
40thh 141 Sweetwater Michael Sweat
41st 140 Washakie Adam Redland
42nd 139 Goshen Landon Viktorin
43rd 136 Fremont Amanda Garland
44th 134 Converse John Tyler
45th 122 Goshen Cherokee Mills
46th 120 Uinta Nathan Scott
47th 115 Washakie Clay Stocklin
48th 111 Park Corey Young
49th 110 Campbe;; Terry Southworth
50h 110 Laramie Jessie Burns
51st 108 Converse Seth Kupke
52nd 95 Crook Vance Steedley
53rd 94 Campbell Carrie Saur
54th 86 Park Kalee Craig
55th 74 Converse Andrew Pauli
56th 44 Converse Rick Price
Senior 1st 341 Goshen Joshua Gilbert
2nd 317 Albany Kevin Wardlaw
3rd 314 Goshen Travis Smith
4th 310 Washakie Andy Huber
5th 308 Niobrara Casey Tadewald
6th 306 3x Fremont Josh Milek
7th 306 3x Niobrara Newly Lemons
8th 301 Carbon Jonathan Braun
9th 300 Sheridan Randy Burtis
10th 296 Fremont Nathan Smith
11th 295 Albany Wes Anderson
12th 292 1x Converse J. B Wallis
13th 292 Campbell Jake Rinker
14th 290 Park Cody young
15th 288 2x Campbell Zach Rinker
16th 288 Sheridan Jake Andrews
17th 286 Converse Cliff Gillespie
18th 276 1x Park Jared Schuler
19th 276 Washakie Mark Brewster
20th 274 Fremont Greg Deal
21st 273 Washakie Chris Anderson
22nd 271 Niobrara Jerrad Blair
23rd 268 Park Benny Underwood
24th 266 2x Sheridan Johnny Pruitt
25th 266 Albany Josh DeBree
26th 256 Park C.J. Thornburg
27th 255 Park Patrick Feathers
28th 252 Fremont Amanda Hitshew
29th 250 Platte Oliver Lancaster
30th 248 Washakie Michelle Walter
31st 238 Platte Andrew Klatt
32nd 236 Albany Alex Melka
33rd 234 1x Uinta Matt Lannning
34th 234 Washakie Lilly Rakness
35th 231 Park Josh Lucas
36th 228 Albany Josie Voight
37th 217 Natrona Mickey McDaniel
38th 213 Laramie Kara Olson
39th 207 Laramie Jessica Arends
40th 202 1x Park Paul Thomas
41st 202 Laramie Jennifer Arends
42nd 198 Sweetwater Andrew Echols
43rd 168 Uinta Clara Laird
44th 167 Campbell Julie Saur
45th 160 Uinta Manid Taylor
46th 130 Sweetwater Stephanie Lowseth
47th 120 Goshen Rebecca Mills