Wyoming 4-H State Competition Results

2001 State 4-H Shooting Sports - Douglas
22 Pistol

Individual
Results
Placing Score County Individual
Junior 1st 208 Sheridan Matt Burtis
2nd 192 Park Colton Chenoweth
3rd 159 Uinta Cody Adams
4th 151 Niobrara Cameron Brown
5th 142 Park August Desson
6th 101 Washakie Ethan Galloway
7th 100 Niobrara Hayden Hester
8th 76 Converse Laurabeth Brooks
9th 73 Washakie Jesse Johnstone
10th 34 Fremont Stephanie Mayland
11th 26 Campbell Dusty Southworth
12th 13 Converse Max Deininger
Intermediate  1st  277 Converse Nik Deininger
2nd 262 Sheridan Jeff Andrews
3rd 254 Albany Patty Ranz
4th 243 Albany Mike Arthur
5th 242 Park Dylan Bear
6th 216 Converse Timothey Kindle
6th 216 Albany Blaze Hamaker
7th 212 Park Joseph Desson
8th 205 Park Zane Flowers
8th 205 Albany Colt Hamaker
9th 204 Wahakie Justin Walter
10th 196 Park Cameron Chenoweth
11th 193 Campbell Brad Blauert
12th 193 Fremont Amanda Garland
13th 179 Park Jacob Blakesley
14th 178 Natrona Cody Selby
15th 175 Sheridan Ray Hahn
16th 174 Uinta Nathan Scott
17th 169 Sweetwater Michael Sweat
18th 162 Lincoln Kyle Sundell
19th 157 Campbell Terry Southworth
20th 145 Platte Cooper Still
21st 136 Converse Kerby Caves
22nd 133 Uinta Ammon Jensen
23rd 130 Albany Nathan Nielson
24th 116 Albany Tracy Dunn
25th 103 Park Duane Buell
26th 101 Carbon Derik Sikes
27th 100 Goshen Cody Scott
27th 100 Campbell Carrie Saur
28th 97 Uinta Justin Scott
29th 92 Washakie Clay Stocklin
30th 89 Converse Daniel Langley
31st 83 Fremont Jessica Garland
32nd 75 Platte Jesse Snell
33rd 71 Albany Levi Majewski
34th 64 Albany Spencer Benson
35th 56 Sweetwater Cody Todd
36th 35 Platte Joe Hermann
37th 30 Washakie Matthew Cullison
Senior 1st 350 Campbell Jake Rinker
2nd 338 Campbell Caleb Schlautmann
3rd 314 Park Mike Spanogle
4th 311 Park Patrick Feathers
5th 307 Albany Kevin Wardlaw
6th 305 Goshen Lacy Rose
7th 286 Fremont Heather Irvine
8th 283 Wahakie Colt Shaffer
9th 279 Campbell Zach Rinker
10th 277 Niobrara Jerrad Blair
10th 277 Albany Wes Anderson
11th 262 Carbon Jonathan Braun
12th 255 Sweatwater Andrew Echols
13th 248 Platte Will Kennedy
14th 245 Sheridan Johnny Pruitt
15th 241 Sheridan Morgan Armstrong
16th 234 Niobrara Matt Huizenga
17th 229 Converse Josh Wallis
18th 228 Washakie Nick Bader
19th 225 Park Trevor Whittaker
19th 225 Albany Scott Rule
20th 220 Albany Jodileeta Hoeck
21st 215 Uinta Matt Lanning
22nd 214 Fremont Josh Milek
23rd 211 Lincoln Clayton Vasey
23rd 211 Albany Steve Wheat
24th 209 Niobrara Clayton Joss
25th 207 Converse Dane Pearson
26th 186 Fremont Reese Irvine
27th 184 Park Paul Thomas
28th 169 Lincoln Russ Marolf
29th 166 Albany Riley Pantier
30th 165 Niobrara David Goddard
31st 152 Campbell Vicki Saur
32nd 147 Park Justin White
33rd 146 Park Becca Brown
34th 138 Lincoln Jody Bagley
35th 130 Goshen Cherokee Mills
35th 130 Crook Stacy Shelldorf
36th 127 Albany Bill Ferrill
37th 113 Albany Dennie Hoeck
37th 113 Albany Alex Melka
38th 109 Lincoln Chase Haderlie
39th 108 Sweatwater Stephanie Lowseth
40th 104 Lincoln Mat Haderlie
41st 96 Lincoln Dough Rich
42nd 90 Seatwater Jeremy Lowseth
43rd 79 Niobrara Kyle Lund
44th 58 Lincoln Tucker Haderlie