Wyoming 4-H State Competition Results

2001 State 4-H Shooting Sports - Douglas
22 Rifle Team Results

Team
Results
Placing County Score Individual
Junior Sporter 1st Platte 543 Joe Hermann
Cooper Still
Jesse Snell
John Steele
2nd Park 528 Stacee Craig
Cameron Chenoweth
Shevlin Whittaker
3rd Fremont 487 Amanda Garland
Christian Mayland
Jessica Garland
4th Laramie 407 Apryl Meares
Tyler Northrup
Sarah Burns
Spencer Northrup
5th Uinta 384 Ammon Jensen
Shane Neiderer
Mark Gillies
6th Johnson 339 Brandy Kehr
Sam Spade
7th Crook 294 Vance Steedley
Clint Foster
Ben Morris
8th Niobrara 236 Hayden Hester
Cameron Brown
9th Washakie 209 Charlie Morrison
Jesse Johnstone
Jessica Hall
Charley Anderson
10th Lincoln 166 Dylan Rodenbaugh
11th Carbon 142 Brandon Dickinson
Jusitn Dickinson
Senior Sporter    1st Campbell 866 Zach Rinker
Caleb Schlautmann
Jake Rinker
Andrew TenBroak
2nd Uinta 688 Matt Lanning
Aaron Jensen
Cameron Taylor
Mandi Taylor
3rd Park 658 Cody Young
Becca Brown
Patrick Kawano
Kalee Craig
4th Washakie 571 Danielle Lykins
Payton Zierolf
Matthew Cullison
5th Sweetwater 515 Jeremy Lowseth
Cody Todd
Stephanie Lowseth
Andrew Echols
6th Lincoln 483 Jody Bagley
Clayton Vasey
Doug Rich
7th Niobrara 474 Matt Huizena
Jerrad Blair
8th Platte 420 Josh Evans
Brain Russell
9th Crook 301 Stacy Schelldorf
Mary McNalley
10th Carbon 201 Corby Cobb
Junior Light Target  1st        Park 792 Dylan Bear
Jacob Blakesley
Zane Flowers
Duane Buell
2nd Albany 768 Blaze Hamaker
Colt Hamaker
Patty Ranz
3rd Fremont 669 Hannah Osborne
Tom Osborne
Brad Schiek
Garrett Horton
4th Goshen 423 Tabitha Smith
Brandt Herbst
Leyton Luke
Cody Scott
5th Uinta 415 Cody Adams
Justin Scott
Nathan Scott
6th Washakie 322 Ethan Galloway
Kyle O'Donnell
7th Carbon 279 Bradley McBride
Cassie McBride
8th Johnson 236 Shelby Baumartner
Christian Neeriemer
Kevin Elmer
Senior Light Target 1st Park 963 Patrick Feathers
Trevor Whittaker
Paul Thomas
Mike Spanogle
2nd Washakie 944 Colt Shaffer
Mark Brewster
Tyson Galloway
Bryan O'Donnell
3rd Sheridan 937 Cody Burtis
Morgan Armstrong
Johnny Pruitt
4th Niobrara 883 Newly Lemons
David Goddard
Marc Bayne
Lance Roetman
5th Fremont 807 Heather Irvine
Dustin Murray
Jacob Nation
Abby Hitshew
6th Albany 746 Brianna Mustard
Steve Wheat
Jesse Lenard
Alex Melka
7th Converse 681 Josh Wallis
Nik Deininger
Timothey Kindle
Logan Wood
8th Carbon 378 Shane Glassburn
Shane Herring
Derik Sikes
Kacey Mack
Junior Percision 1st Albany 884 Chase Woirhaye
Beth Wood
Jacob Means
Tracy Dunn
Senior Percision 1st Fremont 1053 Reese Irvine
Amanda Hitshew
Josh Milek
Nate Milek
2nd Albany 1017 Scott Rule
Kendra McPeak
Wes Anderson
3rd Laramie 916 Jacob Kaweck
Lindsey Freeman
Chris Severson
4rd Carbon 555 Colt Lasco
Wacey Vorn
Trevor Vorn