Wyoming 4-H State Competition Results

2001 State 4-H Shooting Sports - Douglas
Air Pistol

Individual 
Results
Placing Score County Individual
Junior 1st 269 Sheridan Matt Burtis
2nd 240 Washakie Ethan Galloway
3rd 230 Niobrara Cameron Brown
4th 219 Carbon Samuel Platts
5th 198 Park Colton Chenoweth
6th 196 Washakie Myste Shryack
7th 191 Uinta Cody Adams
8th 187 Niobrara Dyann Diercks
9th 184 Park August Desson
10th 170 Washakie Charlie Morrison
11th 159 Goshen Sara Herman
12th 155 Albany Josh McPeak
13th 148 Washakie Jesse Johnstone
14th 127 Campbell Dusty Southworth
15th 126 Niobrara Megan Thies
16th 106 Park Anthony Williamson
17th 89 Converse Laurabeth Brooks
18th 76 Platte Blake Balzan
19th 61 Washakie Charley Anderson
20th 58 Uinta Eric Gillies
21st 48 Fremont Stephanie Mayland
Intermediate 1st 305 Park Joseph Desson
2nd 292 Washakie Justin Walter
3rd 281 Carbon Jason Kraft
4th 280 Albany Bobby Bowers
5th 270 Albany Blaze Hamaker
5th 270 Park Cameron Chenoweth
6th 257 Fremont Allysa Hitshew
6th 257 Albany Patty Ranz
6th 257 Converse Timothey Kindle
7th 252 Platte Cooper Still
8th 236 Park Jacob Blakesley
8th 236 Fremont Amanda Garland
8th 236 Park Dustin Bell
9th 232 Goshen Colby Ochsner
10th 221 Park Scott Stingley
11th 219 Goshen Jessica Herman
                                 12th 214 Lincoln Kyle Sundell
13th 207 Natrona Cody Selby
14th 204 Park Stacee Craig
15th 200 Campbell Terry Southworth
16th 199 Niobrara Scott Redfield
17th 196 Goshen Austin Smith
18th 193 Goshen Audra Herman
18th 193 Crook Joe Lambert
19th 191 Fremont Jessica Garland
19th 191 Laramie Lindsey Freeman
20th 190 Uinta Ammon Jensen
21st 189 Platte Levi Dappen
22nd 187 Carbon Derik Sikes
23rd 185 Park Brad Brinkerhoff
24th 184 Crook Ben Morris
25th 181 Goshen Leyton Luke
26th 172 Sweetwater Cody Todd
27th 168 Uinta Justin Scott
28th 167 Albany Mike Arthur
29th 165 Carbon Cassie McBride
30th 163 Albany Colt Hamaker
30th 163 Albany Devon Johnson
31st 150 Niobrara Thomas Holmes
31st 150 Albany Tracy Dunn
32nd 148 Washakie Clay Stocklin
33rd 143 Niobrara Tessa Huizenga
34th 140 Goshen Cody Scott
35th 133 Park Duane Buell
36th 124 Laramie Jessica Burns
37th 111 Park Shevlin Whittaker
38th 100 Crook Vance Steedley
39th 97 Uinta Nathan Scott
40th 95 Campbell Carrie Saur
41st 93 Albany Levi Majewski
42nd 92 Uinta Mark Gillies
43rd 75 Crook Clint Foster
44th 52 Crook Nathan Boardman
Senior 1st 339 Campbell Jake Rinker
2nd 322 Washakie Colt Shaffer
2nd 322 Whoshen Lacy Rose
3rd 315 Fremont Reese Irvine
4th 314 Albany Kevin Wardlaw
5th 313 Fremont Josh Milek
6th 311 Niobrara Jerrad Blair
7th 310 Niobrara Matt Huizenga
8th 304 Park Cody Young
9th 302 Park Patrick Kawano
10th 300 Fremont Heather Irvine
11th 297 Park Mike Spanogle
12th 296 Albnay Scott Rule
13th 294 Niobrara Josie Voight
14th 292 Carbon Jonathan Braun
15th 282 Park Levi Davis
15th 282 Campbell Zack Rinker
16th 272 Albany Wes Anderson
17th 270 Washakie Mark Brewster
18th 266 Niobrara Clayton Joss
19th 263 Fremont Nate Milek
20th 260 Sheridan Johnny Pruitt
21st 259 Converse Josh Wallis
22nd 251 Albany Steve Wheat
23rd 249 Washakie Tyson Galloway
24th 241 Campbell Vicki Saur
25th 238 Albany Alex Melka
26th 234 Niobrara Monica Roetman
27th 233 Uinta Matt Lanning
28th 232 Lincoln Clayton Vasey
28th 232 Park Greg Cummings
29th 228 Campbell Julie Saur
30th 225 Fremont Amanda Hitshew
31st 212 Sheridan Morgan Armstrong
32nd 209 Park C.J. Thronborg
33rd 205 Albany Jodileeta Hoeck
34th 188 Lincoln Jody Bagley
35th 184 Sweetwater Jeremy Lowseth
36th 182 Albany Riley Pantier
37th 181 Goshen Cherokee Mills
38th 168 Crook Stacy Schelldorf
39th 164 Sweetwater Stephanie Lowseth
40th 160 Washakie Andrea Brewster
41st 157 Goshen Rebecca Mills
42nd 154 Goshen Aimee Mehrens
43rd 136 Albany Dennie Hoeck
44th 112 Park Kalee Craig
45th 94 Campbell Paul Bothwell