Wyoming 4-H State Competition Results

2002 State 4-H Shooting Sports - Douglas
Air Pistol

Individual Results Placing Score County Individual
Air Pistol - Junior 1 243 Park Colton Chenoweth
2 217 Park August Desson
3 214 Niobrara Colton Theis
4 197 Goshen  Blake Herbst
5 196 Niobrara Haden Hester
5 196 Park Sam Thomas
7 164 Niobrara Megan Thies
8 161-1X Fremont Gage Blankenship
8 161-1X Campbell Torrin Daniels
10 125 Carbon Wyatt Hill
11 124 Washakie Roman Bastida
12 124 Washakie Charlie Morrison
13 117 Platte Brady Cochran
14 111 Converse Max Deininger
15 95 Niobrara Jessie Sturman
16 84 Carbon Tom Stockwell
17 81 Washakie Brian Porter
18 61 Fremont Stephanie Mayland
Air Pistol - Intermediate 1 325 Sheridan Matt Burtis
2 306 Park Cameron Chenoweth
3 304 Goshen Tara Rose
4 292 Park Seth Feathers
5 278 Carbon Sam Platts
6 272 Lincoln Dillon Rodenbaugh
7 270 Albany Mitch Wroblewski
8 259 Park Dylan Bear
9 254 Uinta Ammon Jenson
10 249 Park Zane Flowers
11 243 Converse Tim Kindle
12 238 Goshen Wil Hackleman
13 237 Laramie Lindsey Freeman
14 233 Washakie Myste Shryack
15 228-1X Park David Wilson
16 228 Carbon Kacey Mack
17 226 Park Stacee Craig
18 225-2X Washakie Clay Stocklin
19 225 Uinta Cody Adams
20 223 Lincoln Mary Ellen Parks
21 215 Carbon Trevor Vorn
22 214 Crook Ben Morris
23 211 Goshen Tabitha Smith
24 207 Albany James Strauch
25 204 Crook Joe Lambert
26 204 Albany Adam Teeter
27 203 Albany Josh McPeak
28 199-2X Campbell Brennan Bahnson
29 199 Natrona Chris Juarez
30 198 Goshen Cody Scott
31 184 Nio Tessa Huizenga
32 168 Washakie Jesse Johnstone
33 165 Carbon Ben Stockwell
34 162 Albany Beth Wood
35 157 Washakie Ethan Galloway
36 140 Niobrara Cameron Brown
37 140 Park Daniel Meyers
38 138 Park Corey Young
39 136 Platte Levi Dappen
40 136 Fremont Jessica Garland
41 128 Albany Levi Majewski
42 126 Albany Spencer Benson
43 123 Niobrara Ashley Roetman
44 103 Platte Ben LeSatz
45 98 Uinta Richie Huntsman
46 93 Campbell Dusty Southworth
47 90 Platte Joe Kennedy
Air Pistol - Senior 1 364 Campbell Jake Rinker
2 354 Albany Kevin Wardlaw
3 343 Crook E.O. Sowerwin
4 341 Washakie Justin Walter
5 340 Park Michael Spanogle
6 338 Park Patrick Feathers
7 331 Fremont Josh Milek
8 326 Carbon Jason Kraft
9 324 Fremont Heather Irvine
10 319 Campbell Zach Rinker
11 316-4X Natrona Cody Shelby
12 316 Park Joseph Desson
13 315 Platte Andrew Klatt
14 314 Goshen  Lacy Rose
15 308 Albany Westley Anderson
16 306 Park Cody Young
17 304 Fremont Nate Milek
18 295 Washakie Colt Shaffer
19 291 Uinta Matt Lanning
20 285 Platte Cooper Still
21 284 Nio Kitson Brown
22 283 Albany Ky Burges
23 277 Albany Steve Wheat
24 274 Albany Patty Ranz
25 262 Fremont Allysa Hitshew
26 261 Park Jacob Blakesley
27 259 Converse Nick Deininger
28 257 Fremont Amanda Hitshew
29 256 Uinta Cameron Taylor
30 246 Sheridan Rebecca Brown
31 244 Lincoln Kyle Sundell
32 239 Uinta Shane Niederer
33 237 Campbell Terry Southworth
34 233 Sheridan Jeff Andrews
35 232-1X Uinta Aaron Jenson
36 232 Sweetwater Cody Todd
37 227 Park Kyle Catanzarite
38 211 Albany Jesse Lenard
39 209 Albany Tracy Dunn
40 208-1X Sheridan Gail Cherni
41 208 Platte Will Kennedy
42 206 Crook Stacy Shelldorf
43 204 Uinta Justin Scott
44 186 Fremont Amanda Garland
45 182-1X Albany Denny Hoeck
46 182 Uinta Nathan Soctt
47 166 Washakie Andrea Brewster
48 165 Crook Sarah Lambert
49 163 Niobrara Scott Redfield
50 151 Park Kalee Craig
51 150 Carbon Cassi McBride
52 102 Crook Vance Steedley