Wyoming 4-H State Competition Results

2002 State 4-H Shooting Sports - Douglas
Archery

Team Results

Team Results  Placing County Team Score Individual
Senior Unsighted-Bare 1st Washakie 497 Colt Shaffer
Justin Walter
Chris Moore
Bronz Mittchell
2nd Albany 409 Rob Starkey
Jodi Hoeck
Marie Colby
Denny Hoeck
3rd Uinta 406 Aaron Jenson
Ammon Jenson
Eric Gillies
4th Goshen 385 Jared Moore
Lacy Rose
Michael Baldwin
Scott Baldwin
5th Fremont 307 Amanda Hitshew
Allysa Hitshew
Amanda Garland
6th Natrona 232 Jackie Onigkeit
Travis Anderson
7th Wind River 220 Shaylynn Durgin
Jared Haukaas
Leland Peohrara
Shyrone Broown
8th  Johnson 210 Levi Duncan
Justin Horn
Chas Baumgartner
Zach Rogers
Junior Unsighted-Bare 1st Park 549 Augustin Flowers
Corey Young
Katie Pickering
David Wohlbrink
2nd Washakie 531 Halli Stocklin
Charlie Morrison
Alexis Salzman
3rd Johnson 468 Drew Stafford
Ben Rogers
Shelby Baumgartner
Christian Neeriemer
4th Albany 415 Dyaln Schilt
Ben Farber
James Strauch
5th Fremont 349 Christian Mayland
Stephanie Mayland
Jessica Garland
6th Platte 343 Chris Evans
Brady Cochran
Mike Herman
Ben LeSatz
7th Carbon 329 Dustin Carlsoon
Nick Rempel
Tom Stockwell
8th Wind River 326 Skyrae Durgin
Raymond McKing
Denise Haukaas
Earlie Haukaas
9th Goshen 320 Patrick Guth
Tara Rose
Dennon Bomgardner
Tabitha Smith
10th Teton 245 Gabe Anderson
Keane Anderson
Anders Linn
11th Niobrara 126 Chrisanna Lund
Tessa Hunizenga
12th Laramie 119 Tom Londe
Zach Portera
Michelle Londe
Senior Sighted 1st Park 825 Scott Stingley
Cody Young
Michael Bost
2nd Teton 758 Ian McGregor
Olaus Linn
Cooper Quinn
3rd Fremont 747 Josh Milek
Tyler Cassity
Brandon Deering
Tory Taft
4th Albany 733 Rex Wessels-Slaughter
Nichole Meyer
Jerrod Gonzales
Kendar McPeak
5th Washakie 711 Bryan O'Donnell
Tyson Galloway
Clay Stockwell
6th Niobrara 708 Caleb Lund
Kyle Lund
Clayton Joss
7th Carbon 690 Corby Cobb
Kyle McKee
Wacey Vorn
Eric Hardzog
8th Campbell 689 Terry Southworth
Kimberly Blauert
Bradley Blauert
Cody Terry
9th Natrona 676 Moseley Middleton
Mike McDamiel
Stevie Onigkeit
Casey Herden
10th Lincoln 672 Chase Haderlie
Mat Haderlie
Tucker Haderlie
Shyann Haderlie
11th Crook 665 E.O. Sowerwine
Clint Foster
Vance Steedley
Joe Lambert
12th Uinta 548 Shane Niederer
Mark Gillies
Richie Huntsman
Junior Sighted 1st Park 791 Tyler Stingley
Evie Pickering
  Dylan Bear
Ellie Miller
2nd Washakie 786 Jordan Salzman 
Tyler Walker
Zach Lentsch
Nathan McMartin
3rd Natrona 682 Chris Juarez
Travis Winchell
Bryce Norcross
4th Teton 546 Jeromy Gaitan
Colby Spencer
J.C. Hockett
5th Sublette 531 Matt Kroger
John Colton
Chance Norby
6th Carbon 507 Clayton Detterer
Trevor Vorn
Wyatt Hill
Bradley McBride
7th Albany 455 Josh McPeak
James Talbot
Stacey Slaughter
8th Campbell 334 Kasey Foote
Earl Bishop
Dusty Southworth
9th Laramie 241 Lindsey Freeman
Kristeen Bliss
10th Crook 191 Kyle Nuckolls
Lance Nuckolls
11th Platte 122 Craig Koger