Some of the content on this website requires JavaScript to be enabled in your web browser to function as intended. While the website is still usable without JavaScript, it should be enabled to enjoy the full interactive experience.

Skip to Main Navigation. Each navigation link will open a list of sub navigation links.

Skip to Main Content

University of Wyoming Alumni Association|Board Member Profiles

Board of Directors Profiles

Doug Mader
President (Executive Committee)

Tim Wilson
President Elect (Executive Committee)

Phil Petersen
Past President (Executive Committee)

Oaklee Anderson
Sheridan County, Term 2016-2020

Jane Farrell
N/S Dakota, Term 2013-2017 (Executive Committee)

Marie Geis
Platte County, Term 2013-2017 (Executive Committee)

Mary Lou Heink
Southeast Area, Term 2013-2017 (Executive Committee)

Brent Daly
Term 2016-2017 Campbell County

Mark J. Mader
Albany County, Term 2016-2020

Sherrod France
Treasurer (Executive Committee)

Sean M. Valentine
Sweetwater County, Term 2016-2020

Stephen K. Briggs
Natrona County, Term 2015-2019

Bruce Brown
Crook County, Term 2013-2017

Don Crank
Lincoln County, Term 2015-2019

Laura Dandridge
Converse County, Term 2015-2019

Catherine Sitzman Del Paggio
Southeast Area, Term 2015-2019 (Executive Committee)

Stacy Deru
Utah, Term 2015-2019 (Executive Committee)

Michelle "Shelly" Gams
Montana, Term 2015-2019 (Executive Committee)

Lance Goede
Fremont County, Term 2015-2019

Lee Golden
Northwest Area, Term 2015-2019

Bill Valdez
Northwest Area, Term 2016-2020

Myron Scott Gnall
Northeast Region, Term 2016-2020

Richard D. Shupick
Northeast Region, Term 2016-2020

Jennie Gray Sublette County
Term 2015-2019

Chris Haakinson
Young Alumni, Term 2015-2019

Abby Butler
Young Alumni, Term 2016-2020

Karen Kerns
Southwest Area, Term 2015-2019 (Executive Committee)

Christian Lasher
Southwest Area, Term 2016-2017

Brett McCoy
Johnson County, Term 2013-2017 (Executive Committee)

Kathleen McKinley
Laramie County, Term 2013-2017

Tim Eisenbarth
Goshen County, Term 2016-2020

Alex Obrecht
Denver Metro Area, Term 2016-2019

Charlie Brown
Colorado, Term 2016-2019

Michael W. Rheiner
Nebraska, Term 2015-2019

Wendy Davis Schuler
Unita County, Term 2015-2019

Lea Schoenewald
Hot Springs County, Term 2013-2017

Cadi A. Dugger
Park County Term 2016-2020

Jeff Silbaugh
Weston County, Term 2013-2017

Laurie Wasserberger
Niobrara County, Term 2015-2019

Kris Thorvaldson
Carbon County, Term 2016-2020

Kermit Sweeny
Washakie County, Term 2016-2020

Rod Everett
Teton County, Term 2016-2019

Tom Delaney
Big Horn County, Term 2016-2020

Mary (Bordewick) Johnson
Liaison

Jeanie Staehr
Liaison

Share This Page:

Footer Navigation

University of Wyoming Medallion
 
1000 E. University Ave. Laramie, WY 82071 // UW Operators (307) 766-1121 // Contact Us // Download Adobe Reader // Accessibility Accessibility information icon